Uygulamalı Eğitim Merkezi projesi kapsamında, Mersin’de bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunuldu

Uygulamalı Eğitim Merkezi projesi kapsamında, Mersin’de bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunuldu

TYAB öncülüğünde başlatılan Uygulamalı Eğitim Merkezi projesi kapsamında, Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ve Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Akcan ve Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği (TYAB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜRKTOB Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Ömer Güler ve Bitki Islahçıları Alt Birliği (BİSAB) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Durali Tınas, Mersin’de bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Uygulamalı Eğitim Merkezi ve BİSAB’ın paydaşları arasında olduğu Mersin AGROPARK Projeleri kapsamında gerçekleşen ziyaretlerde Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ruhi Koçak, Tarım ve Orman Bakanlığı Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Mustafa Ünlü, Mersin AGROPARK Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır ve Mersin AGROPARK Genel Müdürü Murat Hocagil ile görüşmeler ve teknik ziyaretler yapıldı.

Heyet, projelerin son durumu ve önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek çalışmalar konusunda görüş alış verişinde bulundu.