13. ve 14. Olağan Genel Kurul Toplantımız Gerçekleştirilmiştir

13. ve 14. Olağan Genel Kurul Toplantımız Gerçekleştirilmiştir

TYAB’nin 13. ve 14. Olağan Genel Kurulu, 31 Temmuz -1 Ağustos günlerinde, Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM), Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:161 Çankaya / ANKARA adresinde yapılmıştır.

Olağan Genel Kurulumuza TYAB Genel Kurul Delegeleri yanında, Konya Milletvekilimiz Sayın Orhan ERDEM, Van Milletvekilimiz Sayın İrfan KARTAL, Mardin Milletvekilimiz Sayın Cengiz DEMİRKAYA, Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Muhammed Fatih TOPRAK, Yunak Belediye Başkanı Sayın Ali KONAK, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Sayın Dr. Mehmet HASDEMİR, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK ,Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Buyruk ve Anadolu’nun dört bir yanından üyelerimiz katılım sağlamışlardır.

Açılış konuşmalarında sırasıyla TYAB Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ömer Güler, TAGEM Genel Müdürü Nevzat Birişik, BÜGEM Genel Müdürü Mehmet Hasdemir ve Gazi Meclisimiz ile katılan Milletvekillerimizin adına Konya Milletvekili Sayın Orhan Erdem söz almışlardır.

Genel Kurulun ilk günü, gündem gereği TYAB Faaliyet, Denetim ve Mali Raporları görüşülerek kabul edilmiştir. İkinci gününde ise TYAB organ seçimleri yapılmıştır.

Genel Kurulumuzun ve sonuçlarının, Türk Tohumculuk Sektörü ve Türk Tarımı için hayırlara vesile olmasını ve yeni seçilen TYAB yöneticilerine başarılar dileriz.