TÜRKTOB İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

TÜRKTOB İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

3-5 Haziran 2022 tarihlerinde Bolu ilimizde istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir. Yapılan toplantıya Türkiye Tohumcular Birliği(TÜRKTOB) ve Alt Birliklerinin Yönetim Kurulu üyeleri, Genel Sekreterleri, Tarım ve Orman Bakanlığı, TAGEM Genel Müdür Yardımcısı Dr. Yılmaz Boz, BÜGEM den Tohumculuk Daire Başkanı Sezgin Karadeniz, Tohumculuk Dairesi Birim Koordinatörleri Levent Doğruyol, da katılım sağlamıştır.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Mart ayının ilk günü ebedi âleme yolcu ettiğimiz, BİSAB Kurucu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Vehbi ESER için hazırlatılan Video izlenilerek toplantıya başlandı. Video da Merhum Dr.Vehbi ESER’in meslek hayatı boyunca Bitki Islahı ve Tohumculuk alanında yaptığı işler ve özellikle de Yerli ve Milli tohumculuğun ülkemizde gelişmesi için gösterdiği olağanüstü gayretler vurgulandı, rahmet ve minnetle anıldı.

Açılış konuşmalarının ardından TÜRKTOB’a bağlı Alt Birlikler; çalışmalarını, temsil ettikleri sektörün son durumunu, sorunlarını ve çözüm önerilerini, TÜRKTOB’dan , Alt Birliklerden ve Tarım ve Orman Bakanlığından beklentilerini içeren sunumlar yapıldı.

Toplantı diğer Alt Birlik Başkanlarının ve diğer katılımcıların görüşlerinin istişare edilmesinin ardından TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Savaş AKCAN’ın teşekkür konuşmasıyla sona erdi.