Saray İlk ve Ortaokulu’na, Bilişim Teknolojileri, Robotik Kodlama Atölyesi, Fen Laboratuvarı ve Müzik Sınıfı kazandırıldı

Saray İlk ve Ortaokulu’na, Bilişim Teknolojileri, Robotik Kodlama Atölyesi, Fen Laboratuvarı ve Müzik Sınıfı kazandırıldı

22.02.2024

Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği’nin desteğiyle Konya’nın Yunak ilçesindeki Saray İlk ve Ortaokulu’na, Bilişim Teknolojileri, Robotik Kodlama Atölyesi, Fen Laboratuvarı ve Müzik Sınıfı kazandırıldı.

Başkan Olgun: “Çocuklarımızın iyi bir eğitim alması hepimizin önceliği olmalıdır”

En büyük yatırımın eğitime olan yatırım olduğunu ifade eden Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Miktat Olgun; “Eğitim, insanların toplum içinde önemli bir yere sahip olması, hayatını devam ettirebilmeleri için bilgiye ve yeteneğe sahip olmasıdır. Bir başka açıdan eğitim, insanların yaşam standartlarını iyi hale getirmek için yolların bulunmasında önemli bir araçtır. Bu bakımdan geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi bir eğitim alması hepimizin önceliği olmalıdır.

Bu bilinçle Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği olarak ülke tarımına katkı sunmak adına çiftçilerimize eğitim vermeye çalıştığımız gibi bugün Konya ilimizdin Yunak ilçesine bağlı Saray kasabasında bulunan Saray İlk ve Ortaokuluna Bilişim Teknolojileri, Robotik Kodlama Atölyesi, Fen Laboratuvarı ve Müzik Sınıfı oluşturulacağı yönünde bize ulaşan talep üzerine destek olduk.

Saray İlk ve Ortaokulunda düzenlenen açılış törenine Yunak Kaymakamı Sayın Özgür Pelvan, Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Miktat Olgun, TYAB Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Türkiye Tohumcular Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ömer Güler, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahmut İşcan, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.