Çiftçilere ‘Uygulamalı Çiftçi Eğitimi’ Verildi

Çiftçilere ‘Uygulamalı Çiftçi Eğitimi’ Verildi

24.01.2024

Üretim Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü ve Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği (TYAB) tarafından TYAB üyesi çiftçilere yönelik ‘Uygulamalı Çiftçi Eğitimi’ gerçekleştirildi.

Söke Zirai Üretim işletmesi tarımsal yayım ve hizmetiçi eğitim merkezinde düzenlenen Uygulamalı Çiftçi Eğitimine, Konya, Eskişehir ve Burdur illerinden katılım yapan TYAB üyesi çiftçilerle “Uygulamalı Çiftçi Eğitimi” verildi.

Düzenlenen eğitimin oldukça verimli geçtiğini dile getiren TYAP Yönetim kurulu başkanı Miktat Olgun; “Tohum yetiştiriciliği alt birlikleri olarak Üretim Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğümüzüm de destekleriyle Söke ilçesinde Konya, Eskişehir ve Burdur illerinden katılım sağlayan çiftçilerimize yönelik uygulamalı çiftçi eğitimi verildi. Oldukça verimli geçen eğitime katılım sağlayan çiftçilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Proje kapsamında düzenlenen eğitime katılan çiftçilere TYAB Yönetim Kurulu Başkanı Miktat Olgun, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Nihat Dolaş ve Kurum Müdürü Lütfi Özenç tarafından belgeleri verildi.


Alıntı;
https://www.turkaygazetesi.com/haber/18993378/ciftcilere-uygulamali-ciftci-egitimi-verildi