BAKAN YARDIMCILARI GİZLİGİDER, GÜMEN VE AYDIN TÜRKTOB’U ZİYARET ETTİ

BAKAN YARDIMCILARI GİZLİGİDER, GÜMEN VE AYDIN TÜRKTOB’U ZİYARET ETTİ

Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Ebubekir Gizligider ve Prof. Dr. Ahmet Gümen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Uğur Erdem, Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Budan ve Tohumculuk Dairesi Başkanı Sezgin Karadeniz, Türkiye Tohumcular Birliğini (TÜRKTOB) ziyaret etti.

Heyet Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ömer Güler ve TÜRKTOB Yönetim Kurulu Üyeleri ve Alt Birliklerin Yönetim Kurulu Başkanları tarafından karşılandı.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Ebubekir Gizligider ve Prof. Dr. Ahmet Gümen, TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Hacı Ömer Güler’e hayırlı olsun ve başarı dileklerini iletti.

Ardından yapılan toplantıda sektörün son durumu ele alındı. Tohumculuk Kanunu ve ikincil mevzuatlarda yapılması gereken değişiklikler, sertifikalı tohum destekleri, işletme ve yatırım kredileri, araştırma – geliştirme (AR-GE) çalışmaları ve dış ticarette yaşanan gelişmeler, döner sermaye ücretleri konuları gündeme geldi.

04.01.2024