14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günümüz Kutlu Olsun

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günümüz Kutlu Olsun

TYAB Yönetim kurulu Başkanımız Hacı Ömer GÜLER “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Tüm dünya gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 virüsünün yaşattığı bu zorlu süreçte üretimin her aşamasında bilfiil görev alan, gece gündüz demeden emeğini toprakla harmanlayan; evine, ailesine ve ülkemize üretimle destek veren tüm çiftçilerimizin “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü” kutluyorum.

Pandemi sürecinde tüm dünya ülkeleri olarak tarımın, gıdanın ve üretimin ne kadar önemlli olduğunu görmüş olduk. Ülke sınırlarının da kapatılmasıyla, ülkemizin tarım potansiyalinin, kendi kendine yetebilirliğinin ve yerli ve milli tohumculuğun önemi bir kez daha gün yüzüne çıkmış oldu.

Sürdürülebilir gıda tedariği için canla başla çalışan Anadolu’muzun Kahraman Çiftçileri milli bilinçle ve daha büyük özveriyle çalışarak önümüzdeki yılların tohumlarını bu günden hazırlaması gerekir.

Unutmamalıyız ki; hayatımızın temelini oluşturan tüm gıda ihtiyaçlarımızın zemini topraktır. Bolluk da ancak toprağın doğru kullanımı ile mümkündür. Bir tohumdan bin bitki veren cömert topraklarımızı koruyarak gelecek nesillere miras bırakmalıyız.

Yönetim Kurulu Başkanı – Hacı Ömer GÜLER